Projekty dydaktyczne

Przez cały rok przedszkolny realizujemy różnorodne projekty dydaktyczne, które otwierają dzieci na zagadnienia kulturalne, naukowe, językowe.

 

Teatr jest świetną przestrzenią spotkania dziewczynek i chłopców, odważnych i nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, pasjonatów astronomii i różowych rajstop…

Obcujemy z angielską literaturą i muzyką, ale przede wszystkim używamy wyobraźni. Staramy się coraz lepiej mówić w języku angielskim, ruszać się i świadomie używać swego ciała i głosu. Przed nami radosne odkrywanie siebie i świata – czasem w świetle reflektorów, a czasem w zakamarkach kulis.

 

 

MELO-MANIA

Wbrew obiegowym opiniom, muzyka klasyczna nie jest dla dzieci zbyt poważna. Działa na nastrój i emocje człowieka, stymuluje rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Muzyka Mozarta i chorał gregoriański poprawiają koncentrację i pamięć, utwory Vivaldiego, Telemanna, Haendla czy Bacha wspomagają i przyspieszają proces przyswajania wiedzy oraz pomagają w terapii dysleksji, natomiast Strauss i Beethoven harmonizują i integrują rytm pracy serca i mózgu. Projekt dydaktyczny „MELOMANIA” ma na celu zapoznanie przedszkolaków z twórczością różnych kompozytorów, obcowanie z kulturą, kształtowanie wrażliwości muzycznej i wyobraźni małego człowieka.

 

FIZYCZNO-CHEMICZNY FREESTYLE

FIZYCZNO-CHEMICZNY FREESTYLE to projekt dydaktyczny skupiający się na niekonwencjonalnych działaniach promujących wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Bawi, inspiruje, zadziwia. Główne obszary prezentowane dzieciom to efektowne doświadczenia na bazie substancji spożywczo–aptecznych, doświadczenia biologiczne z wykorzystaniem materiałów pochodzenia roślinnego, badanie właściwości kwasów i zasad oraz gęstości substancji i warunków pływania ciał. Różnorodność zajęć pomaga dzieciom odkrywać ich zainteresowania, potencjał i zdolności. Tworzymy przestrzeń, w której mali odkrywcy, głodni wiedzy, z pasją i nieskrywaną radością dzielą się z kolegami i koleżankami swoimi spostrzeżeniami z ciekawych doświadczeń.

 

 

Głównym  celem projektu  EUROTRIP  jest rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci ukierunkowanej na kulturę innych krajów europejskich, uwrażliwienie dzieci na wybrany język poprzez osłuchanie się z nim, poszerzanie wiedzy z zakresu dziedzictwa narodowego wybranych krajów. Kształtowanie postawy społecznej Polaka–Europejczyka oraz budowanie motywacji dziecka do szeroko pojętego poznawania otaczającego nas świata, bez której jakikolwiek sukces wydaje się być niemożliwy.

 

 

Założeniem projektu ‘CREATIVE KIDS’ jest rozwój dziecka poprzez doskonalenie jego dużej i małej motoryki,  planowania , percepcji wzrokowej i słuchowej oraz szeroko rozumianych procesów poznawczych. Zajęcia wzbogacone są o elementy Integracji Sensorycznej, dzięki czemu dzieci mają okazję do rozwijania kompetencji interpersonalnych oraz współpracy z innymi dziećmi. Podczas zajęć przedszkolaki mają okazję tworzyć niezwykle ciekawe, ale również użyteczne projekty: gniotki antystresowe, żelki do kąpieli czy świecące lampiony. A to wszystko w języku angielskim.

 

 

Czy woda służy tylko do picia? Dlaczego lód pływa po powierzchni wody? Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć projektu “Fantastic water”, który w całości poświęcony jest wyjątkowym właściwościom wody. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach pasji odkrywczej, zachęcanie do stawiania pytań, rozwijanie umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków. Dzieci mają okazję samodzielnie przeprowadzać i obserwować przebieg wielu fascynujących eksperymentów, które eksplorują różnorodne właściwości wody. Przedszkolaki stawiają hipotezy, sprawdzają je i na podstawie obserwacji wyciągają własne wnioski.