Kraina Magii

EDUKACJA polularnonaukowa

Przez cały rok przedszkolny realizujemy różnorodne tygodniowe projekty dydaktyczne, które otwierają dzieci na zagadnienia kulturalne, naukowe, językowe. Poznajemy dalekie kraje, obce kultury, świat współczesny i tajemnice dawnych cywilizacji. Wszystko po to, by dzieci umysły dzieci otwierać na nowe, zarówno odkryte, jak i jeszcze nieznane.

Rozwiń, by dowiedzieć się więcej

W KRAINIE ZMYSŁÓW to przygoda ze zmysłami: wzrokiem, słuchem, węchem, smakiem i dotykiem. 5 dni przeznaczamy na ich eksplorację. Muzykoterapia i metoda Batti Strausa dają dzieciom okazję uczestniczenia w utworze muzycznym, przeniknięcia do jego struktury, a w konsekwencji radosnego i rozumnego odbioru dzieła. Wykorzystanie przedmiotów o różnych fakturach i doznaniach dotykowych pozwala dzieciom zrozumieć zmysł dotyku. Rozpoznawanie smaków z zasłoniętymi oczami to nie tylko ćwiczenie, ale także okazja do poznania smaków kuchni z różnych stron. Węch sprawdzamy odgadując nazwy roślin oraz owoców wyłącznie po zapachu, bez możliwości oglądania i dotykania. Angielskie słówka i zwroty dodają smaczku całemu projektowi. Wykorzystujemy każdą okazję, by rozbudowywać angielskie słownictwo dzieci.

Podróż do Wielkiej Brytanii to przygoda, podczas której przedszkolaki poznają historię kraju, najciekawsze miejsca i budowle, a także zwyczaje Brytyjczyków i ciekawostki dotyczące ich codziennego życia. Najchętniej jednak przedszkolaki oglądają i słuchają o rodzinie królewskiej, królowej Elżbiecie i historii monarchii. Jednak każde dziecko chciałoby być królową/ królem J Zainspirowane kulturą brytyjską dzieci tworzą własnego Big Bena, piją angielską herbatkę, by poczuć co oznacza 5 o’clock tea, próbują angielskich świątecznych przekąsek. Projekt o Wielkiej Brytanii otwiera dzieciom zmysły i sprawia, że przenoszą się do odmiennego świata

4 żywioły to projekt edukacyjny mający na celu wdrażanie dzieci do rozwijania zainteresowań związanych z przyrodą i ekologią oraz zapoznanie ich z wodą, ogniem, ziemią i powietrzem, jako groźnymi i jednocześnie wspaniałymi żywiołami. Dzieci wzbogacają swoją wiedzę w sposób empiryczny, poprzez przeprowadzanie doświadczeń, analizowanie zdjęć i filmów oraz analityczny dostrzegając cechy pozytywne, negatywne, wspólne i różnicujące wszystkie żywioły. Uczą się nazywać zjawiska atmosferyczne i ustalają jak prawidłowo zachować się podczas burzy czy ulewy.

Vive la France – podróż do Francji

Dążymy do otwierania dzieci na inne kultury, zwyczaje i ludzi. Chcemy im pokazać to, co najbardziej charakterystyczne, ciekawe lub odmienne. Tym razem zabieramy je do Francji. „Vive la France” – to podróż, w czasie której przedszkolaki poznają francuskie tradycje i obyczaje oraz ciekawostki geograficzne i zabytki. Zapoznają się z utworami najsłynniejszych bajkopisarzy, a także wcielają w role słynnych projektantów mody, tworząc własne kreacje, które prezentują na przedszkolnym wybiegu. A na deser, kilka podstawowych francuskich słówek i zwrotów. Ciekawe i inspirujące. Dzieci to uwielbiają.

Kulinarne przysmaki – co powinny jeść przedszkolaki

Wspólne przygotowywanie posiłków w przedszkolu nie tylko odkrywa przed dziećmi tajniki gotowania, ale także rozwija wyobraźnię i doskonale integruje grupę. My jednak za cel stawiamy sobie otworzyć dziecięce gusta kulinarne na zdrowe i świeże smaki owoców i warzyw. Na warsztatach kulinarnych przedszkolaki mają okazję zobaczyć, że gotowanie może być proste i zabawne, a co najważniejsze – smaczne. Nikt się nie nudzi, tylko ciekawie i kreatywnie spędza czas. Ze zdrowych produktów  każdy wyczarowuje wspaniałe dania, których smakiem delektujemy się przy wspólnym stole. Pobudzamy apetyty i czujemy radość z efektywnej współpracy. Mamy też przy tym okazję do poznawania lub utrwalania angielskiego słownictwa tematycznego. “Kulinarne przysmaki – co powinny jeść przedszkolaki?” to dla dzieci doskonała zabawa i wielka przygoda, której efektem jest wyrobienie właściwych nawyków żywieniowych.

Psa znamy jako najlepszego przyjaciela człowieka, z którym możemy wyjść na spacer. Konie większości dzieci kojarzą się z bajkami o kucykach Pony. Delfiny oglądamy najczęściej w delfinarium lub spotykamy je podczas egzotycznych wakacji. Jednak co, jeżeli te znane nam wszystkim zwierzęta posiadają niezwykłą moc? Podczas zajęć w ramach tego projektu dzieci dowiedzą się o nieznanych im możliwościach zwierząt, które dobrze znają. Dowiedzą się, że przebywanie ze zwierzętami może przynieść lecznicze korzyści. A zajęcia z pieskami, konikami lub delfinami mogą stać się najlepszą formą terapii w wielu chorobach. I, że leczyć nie musi jedynie uśmiechnięta Pani lub Pan doktor w kolorowym stroju. Po zakończeniu cyklu zajęć dzieciom nie będą już obce pojęcia dogoterapii, hipoterapii oraz delfinoterapii. A prawdziwą niespodzianką będą odwiedziny pewnego milusińskiego gościa 😊

CHCESZ BY TWOJE DZIECKO MĄDRZE SIĘ Z NAMI BAWIŁO?

nIE ZWLEKAJ! 

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!