Kraina Magii

EDUKACJA polularnonaukowa

Przez cały rok przedszkolny realizujemy różnorodne tygodniowe projekty dydaktyczne, które otwierają dzieci na zagadnienia kulturalne, naukowe, językowe. Poznajemy dalekie kraje, obce kultury, świat współczesny i tajemnice dawnych cywilizacji. Wszystko po to, by umysły dzieci otwierać na nowe, zarówno odkryte, jak i jeszcze nieznane.

IKONA SPACE

SPACE ADVENTURE

Odkrywamy z dziećmi, jak niezwykły jest kosmos!  Projekt Space Adventures przybliża temat kosmosu, kosmicznych podróży i zawodu astronauty. Dzieci poznają planety Układu Słonecznego oraz terminologię związaną z galaktyką, drogą mleczną, czarną dziurą. Rozwijają motorykę konstruując prawdziwą lunetę oraz makietę statku kosmicznego. W trakcie zabaw poszerzają angielskie słownictwo o wyrażenia związane z kosmosem. Projekt kończy wycieczka do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Po prostu kosmiczna przygoda!

IKONA NAUKOWIEC

MAŁY NAUKOWIEC

Rozwijanie w dziecku naturalnej ciekawości doświadczania i eksperymentowania to przygotowanie go do eksploracji świata oraz rozbudzanie pasji do szeroko rozumianej nauki.  Atrakcyjna tematyka projektu MAŁY NAUKOWIEC pozwala poznać świat barw, tajemnice żywiołów, a także ciekawe zjawiska przyrodnicze, fizyczne oraz chemiczne. W czasie zajęć dzieci wcielają się w rolę małych naukowców i z pomocą prowadzącego przeprowadzają niezwykłe doświadczenia i eksperymenty.

IKONA SENSO

SENSO GAMES

Gry sensoryczne to świetny pomysł na stymulację wszystkich zmysłów, dlatego tak istotne jest korzystanie z pomocy sensorycznych we wczesnym etapie rozwoju dziecka. Zabawa sensoryczna zwiększa sprawność i precyzyjność przedszkolaków, a także uczy ich skupienia i wycisza. Dzięki prowadzeniu gier i zabaw w grupach dzieci, oprócz świetnej zabawy, rozwijają relacje społeczne i budują interakcje z rówieśnikami. Na naszych zajęciach pobudzamy wszystkie zmysły, tworząc przy tym niesamowite wrażenia.

IKONA WYNALAZKI

W ŚWIECIE WYNALAZKÓW

Żyjemy w czasach nowych technologii, a świat pędzi tak szybko, że wiele wynalazków, które jeszcze wczoraj wydawały się rewolucyjne, dziś są niemal bezużyteczne. Są jednak i takie, które na zawsze odmieniły życie człowieka. Podczas projektu „W świecie wynalazków” przedszkolaki dowiadują się w jaki sposób niektóre z nich na zawsze zmieniły nasz świat. Odnoszą się do codziennych czynności: jazdy samochodem, rozmów telefonicznych, korzystania z komputera, wykonują doświadczenia, poznają największych wynalazców świata ale także przyrządy, z których korzystano w przeszłości.

IKONA MUSIC

SMYKOFONIA

Ten projekt to podróż w świat muzyki klasycznej. By ją poznać wystarczy otworzyć umysł i serce. Zabawy oraz ćwiczenia oparte o utwory klasyczne to inwestycja w rozwój muzyczny dzieci. Muzogramy czyli układy znaków graficznych, opracowanych zgodnie z przebiegiem danego utworu muzycznego, są świetnym sposobem na ćwiczenia rąk i rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzieci w swej naturze są kreatywne, wykorzystujemy więc muzykę klasyczną jako narzędzie i stymulator do ich twórczej ekspresji.

IKONA GREEK

A JOURNEY THROUGH GREEK MYTHOLOGY

Przedszkolaki realizują niezwykłą podróż tropem greckiej mitologii. Poznają nie tylko bohaterów mitów greckich, ale także historię i sztukę starożytnej Grecji. Tworzą makietę greckiej świątyni i biorą udział w warsztatach lepienia z gliny greckich waz. Wzbogacają przy tym angielskie słownictwo o to, związane ze starożytnością. A przy tym doskonale się bawią!

CHCESZ BY TWOJE DZIECKO MĄDRZE SIĘ Z NAMI BAWIŁO?

nIE ZWLEKAJ! 

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS!