FAQ

najczęściej zadawane pytania

Zawsze chętnie i wyczerpująco odpowiadamy na Twoje pytania.

Oto lista najczęściej zadawanych.

Pracujemy od godz. 7:00 do godz. 18:00, codziennie oprócz dni ustawowo wolnych od pracy i 24 grudnia.

Śniadanie rozpoczynamy o godz. 9:00, zupa o 11.30, drugie danie o 13.30, natomiast podwieczorek o godz. 15:30. Ze względów organizacyjnych godziny posiłków mogą ulec zmianie +/- 20 minut. Oprócz standardowego menu zapewniamy także wyżywienie dla dzieci na diecie.

Oczywiście. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc opiekunów, choć dajemy im swobodę i uczymy samodzielnego spożywania posiłków. Zawsze zachęcamy do zjedzenia całego posiłku oraz pomagamy i karmimy te dzieci, które zmęczyły się nauką samodzielności 🙂

Jesteśmy szczęściarzami posiadającymi własny, przestronny plac zabaw o powierzchni prawie 600 m2. Ogrodzony i zacieniony stanowi bezpieczny azyl dla swobodnie bawiących się dzieci.

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują snu i w większości po obiedzie chcą przytulić głowę do poduszki. W Krainie Magii zapewniamy miejsce do odpoczynku lub snu, ale nie zmuszamy do tego naszych podopiecznych. Nauczyciele wiedzą, że nie wszystkie dzieci to lubią. Dlatego też starają się urozmaicić poobiedni wypoczynek opowiadając dzieciom bajki, czytając ulubione wierszyki, bądź śpiewając kołysanki. Wykorzystujemy ten czas także na indywidualną pracę z dzieckiem starszym.

Dzieci śpią między drugim daniem a podwieczorkiem.

Lista zajęć regularnie prowadzonych w naszym przedszkolu dostępna jest tutaj.

Zapraszamy również do skorzystania z oferty zajęć fakultatywnych.

Grupy przedszkolne w zależności od liczby i wieku zapisanych dzieci liczą od 18 do 20 osób. W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli: nauczyciel wychowawca, nauczyciel anglista/pomoc wychowawcy.

Nie. Pracujemy przez cały rok oprócz dni ustawowo wolnych od pracy i 24 grudnia.

Dziecko może być odbierane z przedszkola wyłącznie przez Rodziców oraz osoby upoważnione przez Rodziców (Rodzice wypełniają specjalny formularz) zapewniające dziecku pełne bezpieczeństwo.

Życzenie dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z Rodziców musi być poświadczone przez postanowienie sądowe.

W trosce o zdrowie pozostałych dzieci uczęszczających do przedszkola nauczyciel może odmówić przyjęcia dziecka z widocznymi objawami wskazującymi na infekcję, takimi jak uporczywy katar, kaszel lub podwyższona temperatura. Jeżeli symptomy choroby pojawią się w ciągu dnia, w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu, nauczyciel zapewnia dziecku opiekę i telefonicznie powiadamia Rodziców o zaistniałej sytuacji. Rodzic zobowiązany jest niezwłocznie odebrać dziecko z placówki. W przypadkach nagłych lub braku kontaktu telefonicznego z Rodzicami, decyzję o wezwaniu pomocy lekarskiej podejmuje dyrektor lub nauczyciel opiekujący się daną grupą.

Codziennie. Standardowe zajęcia dydaktyczne prowadzone przez lektora języka angielskiego w bloku porannym i południowym, natomiast gry i zabawy w j. angielskim w bloku popołudniowym.

Dodatkowo dzieci przygotowują i biorą udział w autorskim przedstawieniu po angielsku, a także realizują różnorodne duże i małe projekty. Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń lub napisz.