Pozwól swojemu dziecku oswoić nieznane
i poznać radość bycia przedszkolakiem.
Rekrutacja do KRAINY MAGII trwa cały rok, ale zwykle już na początku lutego nie ma już miejsc na kolejny rok przedszkolny.
Co zrobić by zdążyć? Przeczytaj.
W KRAINIE MAGII dzieciu czują się jak w domu. Codzienny uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką darzy się cała społeczność przedszkola sprawiają, że klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. Tu zawsze można się spotkać, zapytać o radę, umówić na spotkanie. W KRAINIE MAGII dzieci wzrastają w poczuciu bezpieczeństwa i przyjaźni.
Od 15 lat wyznaczamy najwyższe standardy edukacji i opieki przedszkolnej.
PIERWSZE KROKI
Realizujemy program skutecznej, bezstresowej adaptacji "Pierwsze kroki".
Dzięki niemu nasze maluszki są doskonale zaadaptowane, znają swoje ciocie, rówieśników i przedszkole. Poznawały je wszak od czerwca do września.
Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych przyjaciół i wielu nowych przygód.
Realizujemy autorski program adaptacji PIERWSZE KROKI. Rozpoczynamy ją już w czerwcu w formie cyklicznych cotygodniowych spotkań. W ostatnim tygodniu sierpnia zajęcia odbywają się codziennie. Rodzic towarzyszy dziecku podczas zajęć, aż do momentu jego zaadaptowania się w grupie.
Dla dzieci rozpoczynających przedszkolną przygodę w środku roku przedszkolnego program zajęć adaptacyjnych w KRAINIE MAGII obejmuje 2 lub 3 bezpłatne wizyty w przedszkolu. Harmonogram tych zajęć jest ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka i preferencji rodziców.
Zalety systematycznej adaptacji
bezpieczne
troskliwe otoczenie
nauka
samodzielności
świetna
zabawa
integracja
z grupą rówieśniczą
poznanie
kadry
Jak pomóc dziecku spokojnie rozpocząć przedszkolną przygodę?
Poniżej znajduje się artykuł, który może pomóc Twojemu dziecku i Tobie w adaptacji. Pomóż mu poznać radość bycia przedszkolakiem!
ADAPTACJA ZACZYNA SIĘ OD RODZICA
Rozpoczęcie przedszkola to dla wielu małych dzieci wielki krok. Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoją?
Najtrudniejszym dla większości dzieci jest pożegnanie z rodzicami i problemy z separacją. Dla niektórych może to być pierwsze długotrwałe samodzielne przebywanie poza domem, dla innych – nowa i po prostu bardziej wymagająca sytuacja. Jak rodzice mogą złagodzić lęk separacyjny swoich dzieci? Po pierwsze, mogą zajrzeć do własnego wnętrza i znaleźć wszelkie wątpliwości i lęki, jakie mają w związku z opuszczeniem dziecka. Maluch natychmiast wychwytuje te uczucia. Jeśli pojawia się wahanie, dyskomfort lub wątpliwość, co często się zdarza (nie lubisz zostawiać swojego dziecka, kiedy jest z tego powodu nieszczęśliwe), twoje dziecko poczuje: „Cóż, może to nie jest dobre miejsce ani pomysł”. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby przygotować swoje dziecko, jest przygotowanie siebie.
Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować swoje dziecko. Przede wszystkim znajdź czas na udział w naszym programie adaptacyjnym PIERWSZE KROKI. 14 lat doświadczeń pozwoliło nam stworzyć program, dzięki któremu 1 września w KRAINIE MAGII nie słychać płaczu. Warunek jest jeden: systematyczność. Tydzień po tygodniu Twoje dziecko może poznawać nowe otoczenie, nowe osoby – ciocie i dzieci, nowe sytuacje. Najpierw pobawi się na naszym placu zabaw, niezobowiązująco i w towarzystwie Rodzica, po kilku wizytach zajrzy do pomieszczeń przedszkola, zainteresuje się nowymi zabawkami. Może z innym Rodzicem nawiążecie w tym czasie relację, która zaowocuje prywatnymi spotkaniami, w czasie których nasze nowe przedszkolaki lepiej się poznają, a w przedszkolu Twoje dziecko już będzie miało kolegę.
Przez kilka pierwszych dni w przedszkolu możesz dawać swojemu dziecku ulubiony kocyk lub pluszowego misia, którego będzie nosić ze sobą przez cały dzień, by czuć więź z domem. I zapewniaj swoje dziecko, że „Mama wraca” lub „Tata wraca”. Aby wzmocnić ten pomysł, możesz zagrać w małą grę, w której coś znika z pola widzenia, ale Twoje dziecko to odkrywa. Rzuć piłkę pod kanapę i powiedz: „Słuchaj, nie widzimy tego. Myślisz, że nadal tam jest? Chodźmy zobaczyć”. Kiedy Twoje dziecko znajdzie piłkę, możesz powiedzieć: „Widzisz, chociaż nie widzieliśmy piłki, ona wciąż tam była, tak jak mama, kiedy poszła do pracy”. To, co robisz, to wzmacnianie „trwałości obiektu”, koncepcji, która pojawia się wcześniej (pod koniec pierwszego roku życia), ale może być zagrożona przez emocjonalne wyzwanie, jakie stanowi separacja.
Twoje dziecko na pewno sobie poradzi. Daj mu jednak szansę oswoić nieznane!
Dla niektórych dzieci może to być pierwsza sytuacja przebywania w grupie, w której uwaga opiekunów będzie podzielona między kilkoro dzieci. Nauka dzielenia się tą relacją z innymi będzie dużym osiągnięciem. Ponadto dziecko będzie uczyć się nawiązywać przyjaźnie, dzielić się i powstrzymywać impulsy. Przedszkole zapewni mu wiele możliwości ćwiczenia tych umiejętności. Będzie miało również okazję poznać uczucia innych dzieci i odkryć radość z bycia hojnym. Bardzo szybko zobaczysz przykłady, w których dziecko powie: „Chcesz się bawić tą lalką?” Tak dziecko uczy się wewnętrznej przyjemności, jaką sprawia dawanie.
Ponadto dzieci w tym wieku uwielbiają codzienną rutynę przedszkola. Są podekscytowane opanowaniem harmonogramu — wiedzą, kiedy nadchodzi czas na zabawę, zajęcia, posiłek czy drzemkę. I są naprawdę zachwycone tą umiejętności. Ponadto zabawa swobodna staje się w tym wieku bardziej aktywna, a dzięki obecności innych dzieci, rozbudowana o ich inspiracje. Obecność rówieśników wzmacnia również przyswajanie języka oraz rozwój motoryczny.
Za każdym razem, gdy dziecko staje przed nowym obszarem rozwojowym, może tymczasowo dojść do osłabienia umiejętności w obszarze, który dopiero niedawno opanowało. W wieku trzech lat może powrócić moczenie nocne, nad którym dziecko niedawno zapanowało. Jest wielce prawdopodobne, że pojawią się łzy, silniejsza potrzeba bezpośredniej więzi czy trzymania się blisko rodziców. Mogą wystąpić problemy z separacją przed snem, czy zwiększona impulsywność. Jedną z rzeczy, nad którymi pracują dzieci w tym wieku, jest nauka kontrolowania swoich uczuć. Należy im pozwolić na wypracowanie swojej własnej metody, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
Z pewnością regresja nie powinna trwać dłużej niż kilka tygodni i nie powinna być obecna przez cały dzień. Mimo pojawiających się chwilowych problemów dziecko nie powinno tracić zainteresowania zabawą lub kontaktami z innymi dziećmi.
Kiedy twoje dziecko ma napad złości, nie oznacza to, że nie radzi sobie dobrze. Mówi ci, że naprawdę za tobą tęskniło. W Twojej obecności może wreszcie dać upust emocjom, które wzbierały przez cały dzień. Możesz uspokoić swoje dziecko i powiedzieć: „Ja też za tobą tęskniłem i nie mogłem się doczekać, żeby cię zobaczyć, ponieważ kochamy się i dobrze się razem bawimy”.
Tak. Na przykład, jeśli wyjeżdżasz na wakacje lub lub dziecko było dłużej nieobecne, może doświadczyć kolejnego, krótszego okresu przystosowawczego. Oczywiście są też inne rzeczy, które mogą powodować te regresywne zachowania takie, jak skoki rozwojowe, narodziny rodzeństwa lub stresujący okres w życiu rodzica.
Jeśli Twoje dziecko ma trudności z przystosowaniem się do pójścia do przedszkola i rutyny przedszkolnej, porozmawiaj z nauczycielem dziecka. Będzie współpracować z Tobą, aby opracować zindywidualizowany plan działania, zaprojektowany specjalnie dla Twojego dziecka. Naszym wspólnym celem jest pomóc Twojemu dziecku w przystosowaniu się, korzystaniu z doświadczeń przedszkolnych i czerpaniu z nich radości.
REKRUTACJA
Chcesz zapisać dziecko do przedszkola?
Zadzwoń do nas lub napisz. Zapytaj.
Zapraszamy także na spotkania z dyrektorem przedszkola. To doskonała okazja do poznania oferty KRAINY MAGII i zadania najbardziej nurtujących pytań.
- Nasze przedszkole jest idealną propozycją dla dzieci z Gocławia, Wawra, Saskiej Kępy i całej Pragi Południe.
- Rekrutacja trwa cały rok, ale zwykle miejsca kończą się już na początku lutego.
- W pierwszej kolejności przyjmujemy rodzeństwo naszych przedszkolaków.
- Przyjmujemy dzieci w wieku od 2 do 6 lat.
- Prowadzimy zerówkę.
- kapcie na podeszwie gumowej (najlepiej zapinane na rzepy) lub skarpety antypoślizgowe,
- szczoteczka do zębów, pasta, mały ręcznik (40×60 cm),
- podpisany worek z ubrankami na zmianę,
- fartuch do prac plastycznych,
- dla młodszych dzieci śliniaczek,
- strój do ćwiczeń gimnastycznych,
- pampersy (jeśli dziecko potrzebuje), mokre chusteczki, krem,
- jeśli dziecko śpi w przedszkolu
- piżamka (podpisana),
- ulubiona poduszeczka, pościel (w tym prześcieradło z ceratką 140×60 cm ), kocyk.