RUCH I MULTISENSORYKA

Codziennie spędzamy
aktywnie czas
na świeżym powietrzu

Ruch jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest  niezbędna dla zapewnienia jego prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i społecznego. Dlatego aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest nieodłącznym elementem każdego dnia. Nasze przedszkolaki biegają, skaczą, wspinają się, grają w gry zespołowe, ćwiczą rozwijając przy tym ogólną sprawność fizyczną. Bez względu na pogodę.

Ruch to zdrowie

Jesteśmy świadomi, że wykształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym nawyku codziennej aktywności fizycznej wytworzy w nim potrzebę aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego w dorosłym życiu.

kształtuje zdrowe nawyki

wzmacnia odporność

poprawia kondycję

kształci koordynację

poprawia koncentrację

Aktywności ruchowe

Oprócz codziennych aktywności ruchowych na świeżym powietrzu nasz program obejmuje również gimnastykę poranną (na dobry początek dnia) oraz zajęcia dodatkowe (taniec, gimnastykę korekcyjną, rytmikę) i fakultatywne (judo, taniec towarzyski). Stwarzamy wielorakie okazje dla właściwego fizycznego rozwoju naszych przedszkolaków.

gimnastyka poranna

taniec

gimnastyka korekcyjna

rytmika

judo

taniec towarzyski

Multisensoryka

zajęcia integracji sensorycznej

W przedszkolu wzrasta ilość bodźców docierających do systemu nerwowego, są one zdecydowanie bardziej zróżnicowane. Widoczne jest to szczególnie wyraźnie w reakcjach małych dzieci dopiero co rozpoczynających ten etap edukacji. Nadmiar wrażeń różnego typu, przede wszystkim słuchowych, dotykowych i wzrokowych często zaburza poczucie bezpieczeństwa małego dziecka, które nie może kontrolować tego co się wokół niego dzieje. Zabawy ruchowe uczą pewnych schematów, rytuałów, które ułatwiają dziecku uczenie się adekwatnego zachowania, ale także dają możliwość przewidywania co się będzie działo po kolei.

W KRAINIE MAGII prowadzimy zajęcia grupowe z elementami terapii integracji sensorycznej, które stymulują rozwój ruchowy dzieci, niwelujemy ich trudności w integrowaniu wrażeń sensorycznych, a poprzez tworzenie reakcji adaptacyjnych pomagamy dzieciom wyrównać ewentualny deficyt. Są to interakcje czynne, aktywne, związane z eksploracją i działaniem.

Czas nas poznać lepiej!